Edirne VIP Transfer


Edirne zamanında Osmanlı’ya yıllar boyunca başkentlik etmiş, tarihin izlerini en iyi şekilde yansıtan, kendisine has yaşam tarzıyla herkesin ilgisini çeken şehirlerin başında geliyor. Aynı zamanda şehri dikkat çekici kılan bir diğer önemli özellik İstanbul’a yalnızca 2 saatlik bir mesafede olmasıdır. Bu yüzden şehir stresini atmak isteyenlerin en uğrak noktalarından birisi de burası oluyor. Edirne VIP transfer ise size bu aşamada pek çok olanak veriyor. 


Çünkü aynı zamanda profesyonel olarak rehber hizmetinden de faydalanma şansınız var. Tarihi bu kadar köklü bir şehri bir profesyonel desteğiyle gezmek ve tatilinizi daha bilinçli yapmak size artı değerler katabilir. 


Edirne’de Gezilecek Yerler


Edirne özellikle tarihi yapıları ve mimari dokusuyla ön plana çıkmaktadır. İnsanların ise aklına ilk gelen şey tabii ki leziz mutfağı olabiliyor. Bilhassa tava usulü yapılan ciğerini denemeyenlerin pişman olacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. Edirne vip transfer hizmeti küçük bir şehir merkezine sahip olmasına karşılık tüm karmaşadan sizi kurtarmak adına doğru seçenek olacaktır. 

Saraçlar Caddesi

Saraçlar caddesi bir noktada İstanbul’da İstiklal caddesi ne ise onu temsil ediyor. Şehrin merkez noktasında ve göbekte yer alan, araç trafiğine kapatılmış, sağlı sollu mağazaların bulunduğu ve insanların dolaştığı çok amaçlı bir alan. Ayrıca cadde boyunca uzanan Ali paşa çarşısı bir kapalı çarşı olarak sizi kendisine çekmeyi başaracaktır. 

Karaağaç

Başlı başına değerlendirilmesi gereken bir nokta olması dışında aynı zamanda Yunanistan sınırına yakın olmasıyla da turistlerin uğrak noktasına dönüşmüştür. Çok sayıda cafe barındıran, kahve içerek o eşsiz mimari dokuyu hissetmenize olanak tanıyan bir mahalledir. Hemen yanında şu sıralar Güzel Sanatlar Fakültesi olarak kullanılan eski tren garı bulunur. Ayrıca burada yer alan müzeyi gezebilir, lokomotifte fotoğraf çektirerek görevi tamamlayabilirsiniz. Edirne VIP transfer sayesinde Tunca nehri ve Meriç nehrinin üzerindeki tarihi köprüleri geçerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Selimiye Camii

Mimar Sinan’ın ustalık eseri olarak inşa ettiği ve 1575 yılında tamamlanmış olan Selimiye Camii tüm Türkiye’ye nam salmıştır. Çini işçiliğinden mermerlerine, kubbe yapısından sırlarına kadar pek çok rivayetten söz edilebilir. Nereden bakılırsa bakılsın iki minaresinin gözüküyor olması, minarede bulunan üç farklı merdiven sisteminde üç kişinin birbirini hiç görmeden çıkabiliyor olması, kubbenin desteksiz bir biçimde oturtulması, ters lale efsanesi bunlar arasında sayılabilir.

Tarihi Edirne Evleri

Aslında Edirne VIP transfer hizmetinin en önemli avantajlarından birisi olan hızlı seyahati bu noktada işlevsel olarak kullanabilirsiniz. Çünkü bu tarihi eski evler ahşap mimarinin en net örnekleri olarak Edirne’nin pek çok eski mahallesinde bulunuyor. Kaleiçi bunlar arasında ayrı bir noktaya sahip. Ancak Karaağaç başta olmak üzere merkez civarında yer alan pek çok semtte bu mimari yapılara rastlamak mümkün. 

Plajları 

Özellikle Saros körfezi olarak kendi kendini temizleme özelliğine sahip bir lokasyonda bulunması tatilcilerin yeni gözdesi olmasını sağlıyor. Edirne’ye bağlı olan Keşan ilçesinde yer alan Erikli ve Enez sahilleri son dönemlerin en iyi tatil rotaları arasında gösteriliyor. İstanbul’a yakın olması da burada önemli bir etken tabii ki. 


Eğer plajlar, tabiat parkları ve doğaya karışmak istiyorsanız Edirne vip transfer hizmetinden faydalanabilirsiniz. Merkez ve Keşan ilçeleri arasındaki mesafe yaklaşık olarak bir buçuk saat civarında sürüyor. Dolayısıyla güvenli, konforlu ve hızlı seyahat etmek ve profesyonel rehber hizmetimizle rotanızı belirlemek en doğrusu olacaktır. Ayrıca Edirne’ye gelmişken tava ciğer yemeden dönmek olmaz. 

Asos Transfer

Asos Transfer & Turizm kurulduğu günden bu yana, ayrıcalıklı hizmetlerinden yararlanmak isteyen tüm müşterilerine yolculuğu “keyifli ve konforlu” hale getirmek için 7/24 çalışarak, zaman içinde araç kadrosunu geliştirerek, ülke çapında bir ulaşım hizmeti kurmayı başarmıştır . Kapıdan kapıya VIP Transfer hizmeti sektöründe, alanında eğitim görmüş çalışanı ve bakımlı ön plana çıkmayı başarmış olan kuruluşumuzun gayesi, sunmuş olduğu hizmetlerden memnun kalan müşterileri ile geniş bir aile olmayı başarabilmektir. Sektöre öncelikle şehir içi transfer çalışmalarıyla katılan Asos Transfer, günümüzde ülkemizin popüler ziyaret noktalarına yolcu taşıma gibi pek çok yenilikçi hizmete imza atmaktadır.

Yorum Ekle

E-postanız bizimle güvende.