Palandöken VIP Transfer


Kış turizmi için Uludağ ile birlikte Palandöken dağı ilk destinasyonlar arasında yer alıyor. Çünkü kayak yapmanın en keyifli noktalarından birisi de 3.000 metre kadar yüksekliğe ulaşan Palandöken dağı ile Erzurum’da yer alıyor. Ayrıca bilinenin aksine ülkemizin en büyük kayak pisti Uludağ değil Palandöken’de yer aldığı için bu ihtişamlı manzarayı ve kayaktan alacağınız keyfi arttırabilir. Palandöken VIP transfer hizmeti ise bu noktada aklınıza takılabilecek olan ulaşım sorunlarının tümünü çözmek için yeterli olacaktır. 


Palandöken vip transfer hizmetinin her zaman için yüksek konfor, ekstra güvenlik ve en uygun fiyat garantisi sunacağından emin olabilirsiniz. Firma olarak size en iyi hizmeti sunabilmek için tecrübemizi yansıtmaya devam ediyoruz. Kış sporlarına olan ilginizi Palandöken’de göstermeyi tercih ederken ulaşıma dair tüm soru işaretlerinize yanıt veriyoruz. 


Palandöken’de Gezilecek Yerler


Palandöken aynı zamanda kültürel ve doğal anlamda da son derece geniş bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla kayak yapmak dışında da gezi notlarına sahip olacağından emin olabilirsiniz. 

Aziziye Tabyası

Tabyayı önemli kılan en önemli unsurlardan birisi Nene Hatun ile özdeşleşmiş olmasıdır. Keza zamanında Ruslar ile Osmanlı arasında yaşanan savaşta konum itibariyle çok önemli olan Kars’ı korumak adına çeşitli önlemler alınmış. İşte bu önlemlerden birisi ise Aziziye tabyası olup Nene Hatun’un efsanesine de ev sahipliği yapmış. Efsaneye göre Ruslar tabyada nöbet tutan askerlere ulaşıp onları öldürdükten sonra kucağındaki bebeği bırakarak elinde satırla tabyaya koşan Nene Hatun mücadeleye ayrı bir soluk getirmiş. Erzurum Kars yolu üzerinde yer alan ve tüyleri diken diken eden bir tarihe sahip. Ulaşım içinse tabii ki Palandöken VIP transfer ile rahatlıkla buraya ulaşabilirsiniz. 

Atatürk Müzesi

Milli mücadelenin önemli noktalarından birisi olan Erzurum dolayısıyla Cumhuriyet tarihine dair de pek çok kültürel mirasa sahip. Samsun’a doğru hareket etmeden evvel Mustafa Kemal Atatürk’ün kaldığı konağın müzeye çevrilmesi ve burada kullanılan eşyaların sergilenmesi yine tüylerinizi diken diken edebilir. 

Tortum Şelalesi

Doğa ile iç içe olmak isteyenlere aynı zamanda Tortum gölünü de kapsayan harika bir noktadan söz edeceğiz. Şehir merkezine yaklaşık olarak 35 kilometre mesafede olmasından dolayı Palandöken vip transfer hizmetinden yararlanmanızı tavsiye edebiliriz. Tam 20 metre genişliğe sahip olan bu şelale aynı zamanda 50 metre yüksekten çağlıyor. Dolayısıyla göze hitap eden şelalelerden birisi olarak Palandöken’e gittiğinizde mutlaka görmeniz gerekiyor. 

Rüstem Paşa Kervansarayı 

Mimar Sinan tarafından inşa edilmiş olan harika kervansaraylardan birisi olan Rüstem Paşa Kervansarayı da burada yer alıyor. Aynı zamanda buranın Taş Han olarak da bilindiğini vurgulamak gerek. Turistik anlamda da alışveriş yapabileceğiniz bir şekilde karşınıza çıkacak olan bu yapı 1970’lerden sonra tadilat edilerek bugün gördüğümüz halini almıştır. 

Yakutiye Medresesi

Yakutiye Medresesi bilinen adı olmakla beraber aynı zamanda günümüzde İslami Eserler Müzesi olarak gezilebilmektedir. Medreseyi önemli kılan bir detay olarak 1310 yılında inşa edilmesi gösterilebilir. Günümüze kadar gelen medrese İlhanlı hükümdarı olarak bilinen Olcaytu dönemine ait. 

Palandöken Kayak Merkezi

Erzurum’un en önemli tatil rotası olan Palandöken kayak merkezi pek çok hotele ev sahipliği yapıyor. Toplamda 5 farklı seçenek ile misafirlerini ağırlamayı bekleyen otellerde konaklamak için dilerseniz Palandöken VIP transfer araçlarıyla hızlı ve güvenli bir biçimde direkt ulaşım sağlayabilirsiniz. Üstelik kültürel ve doğal turlar için ulaşımınızı kolaylaştırırken özel rehberlik hizmetinden de profesyonel bir biçimde faydalanabileceğinizin altını çizelim. 

Asos Transfer

Asos Transfer & Turizm kurulduğu günden bu yana, ayrıcalıklı hizmetlerinden yararlanmak isteyen tüm müşterilerine yolculuğu “keyifli ve konforlu” hale getirmek için 7/24 çalışarak, zaman içinde araç kadrosunu geliştirerek, ülke çapında bir ulaşım hizmeti kurmayı başarmıştır . Kapıdan kapıya VIP Transfer hizmeti sektöründe, alanında eğitim görmüş çalışanı ve bakımlı ön plana çıkmayı başarmış olan kuruluşumuzun gayesi, sunmuş olduğu hizmetlerden memnun kalan müşterileri ile geniş bir aile olmayı başarabilmektir. Sektöre öncelikle şehir içi transfer çalışmalarıyla katılan Asos Transfer, günümüzde ülkemizin popüler ziyaret noktalarına yolcu taşıma gibi pek çok yenilikçi hizmete imza atmaktadır.

Yorum Ekle

E-postanız bizimle güvende.